Použité materiály

K výrobě kožené galanterie používáme 8 druhů kožených materiálů. Jedná se o přírodní hovězinové usně vyráběné speciálními technologiemi pro dosažení výjimečných vlastností. Jejich určující vlastnosti a přednosti jsou následující:
NAPPA - pro luštitele křížovek známá jako rukavičkářská useň. Jde o kůži, která je zpracována technologií pro rukavičkářské materiály. Vyznačuje se měkkostí, hebkostí, příjemným omakem. Používáme ji především pro dámské peněženky, pánské korunovky, dokladovky, dolarovky, etue, pouzdra a klíčenky. Tento materiál dokáže zvýraznit uvedené vlastnosti i na relativně menším povrchu výrobku.
NDM - přírodní materiál mající stejné vlastnosti jako NAPPA, tedy měkkost, hebkost a příjemný omak. Líší se mírně pouze povrchovou úpravou. Používá se pro větší galanterní výrobky jako aktovky, diplomatky, spisovky, kabelky, batůžky, etue, ledvinky, bodybagy apod.
PDM - přírodní materiál vyznačující se vysokou odolností v oděru a namáhání v ohybu. Je mírně hrubší na omak než NAPPA. Je využíván hlavně na číšnické peněženky, pánské peněženky a dokladovky.
CRUNCH - velmi kvalitní přírodní materiál, který se vyznačuje módním "DOUBLE EFFECT" - dvojím barevným efektem zdůrazňujícím strukturu a pravost kůže. Používá se pro dámské a pánské peněženky a aktovky.
SAVAGE - přírodní materiál s velmi jemně broušeným lícem vyznačující se mimořádnou hebkostí a příjemným jelenicovým omakem. Využíváme jej pro dámské a pánské peněženky, korunovky, dokladovky, psaníčka a kabelky.

SHOULDER - pevnější tlačený módní přírodní materiál s nepravidelným exkluzivním potiskem zdůrazňujícím pravost přírodní kůže. Vyrábíme z něj dámské a pánské peněženky, korunovky, dokladovky a dolarovky.

IBIZA - hrubší a pevnější přírodní materiál s původním nepravidelným povrchem, používaný pro větší výrobky jako aktovky a pánské etue.

HUNTER - jemně broušený módní přírodní materiál ve stylu jelenice nebo loveckého nubuku. Z této kůže vyrábíme dámské a pánské peněženky, dokladovky a klíčenky.

SHRUNKEN - pevnější přírodní materiál s moderním designem, který je tvořený bohatě strukturovaným povrchem. Využíváme jej především na výrobu peněženek.

GLOSSY DD - luxusní přírodní buvolí kůže s módním sametovým leskem využívaná pro dámské peněženky.

BAMBOO - luxusní přírodní buvolí kůže s velmi módním designem. Jednosměrně strukturovaný povrch kůže je příjemný na omak. Využití je možné na menší výrobky nebo části výrobků.

JEANS -  jemně broušený přírodní materiál vyrobený technologií, která dokáže vytvořit na kůži stále moderní riflovinový (jeansový) vzhled.  Může být použitý na všechny druhy výrobků.

CC NAPPA - Nappa (viz výše) vyrobená z TELETINY. Jde tedy o velmi luxusní materiál s vyjímečnou hebkostí.

CHEQUER - moderní přírodní materiál s pravidelním potiskem po celé ploše. Využíván pro peněženky a drobnější výrobky.