Pravá kůže je v oděvním průmyslu tradiční surovina, která lidstvo provází od počátků jeho existence. Výrobky z ní mají dlouhou životnost, velkou odolnost a prestižní vzhled. Její popularita trvá stovky let a nic nenasvědčuje tomu, že se tento trend změní.

Textilní a chemická výroba vyvinula v posledních desetiletích celou řadu technologií, s jejichž pomocí lze vyrobit výrobek ze syntetické kůže s podobnými mechanicko-fyzikální vlastnostmi. Nadále však platí, že pravá kůže má lepší vlastnosti než kůže syntetická. Je to dáno mimo jiné evolučním výběrem, během něhož se kůže zvířat vyvíjela stovky milionů let, a tisíciletou tradicí jejich zpracováním člověkem (nejstarší památky jsou z Egypta z období 3000 let před naším letopočtem).

K výrobě kožené galanterie používáme různé druhy kožených materiálů. Jedná se o přírodní usně vyráběné speciálními technologiemi pro dosažení výjimečných vlastností. Nejpoužívanější druhy úprav přírodní usně jsou:

NAPA

Pro luštitele křížovek je Napa známá jako rukavičkářská useň. Jde o kůži, která je zpracována technologií pro rukavičkářské materiály. Vyznačuje se měkkostí, hebkostí a příjemným omakem. Používáme ji především pro dámské peněženky, pánské korunovky, dokladovky, dolarovky, etue, pouzdra a klíčenky. Tento materiál dokáže zvýraznit uvedené vlastnosti i na relativně menším povrchu výrobku.

NDM

NDM je přírodní materiál mající stejné vlastnosti jako Napa, tedy měkkost, hebkost a příjemný omak. Liší se mírně pouze povrchovou úpravou. Používá se pro větší galanterní výrobky jako aktovky, diplomatky, spisovky, kabelky, batůžky, etue, ledvinky, crossbagy apod.

PDM

PDM je přírodní materiál vyznačující se vysokou odolností v oděru a namáhání v ohybu. Je mírně hrubší na omak než Napa a je využíván hlavně na číšnické peněženky, pánské peněženky a dokladovky.

CRUNCH

Crunch je velmi kvalitní přírodní materiál, který se vyznačuje módním "double effectem" – dvojím barevným efektem zdůrazňujícím strukturu a pravost kůže. Používá se pro dámské a pánské peněženky a aktovky.

SAVAGE

Savage je přírodní materiál s velmi jemně broušeným lícem a vyznačující se mimořádnou hebkostí a příjemným jelenicovým omakem. Využíváme jej pro dámské a pánské peněženky, korunovky, dokladovky, psaníčka a kabelky.

SHOULDER

Shoulder je pevnější tlačený módní přírodní materiál s nepravidelným exkluzivním potiskem zdůrazňujícím pravost přírodní kůže. Vyrábíme z něj dámské a pánské peněženky, korunovky, dokladovky a dolarovky.

HUNTER

Hunter je jemně broušený módní přírodní materiál ve stylu jelenice nebo loveckého nubuku. Z této kůže vyrábíme dámské a pánské peněženky, dokladovky a klíčenky.

SHRUNKEN

Shrunken je pevnější přírodní materiál s moderním designem, který je tvořený bohatě strukturovaným povrchem. Využíváme jej především na výrobu peněženek.

GLOSSY BUFF DD

Glossy Buff DD je luxusní přírodní buvolí kůže s módním sametovým leskem. Tento materiál používáme na výrobu dámských peněženek.

BAMBOO

Bamboo je luxusní přírodní hovězí kůže s velmi módním designem. Jednosměrně strukturovaný povrch kůže je příjemný na omak. Využíváme jej na menší výrobky jako jsou peněženky nebo části větších výrobků.

JEANS

Jeans je jemně broušený přírodní materiál vyrobený technologií, která dokáže vytvořit na kůži stále moderní riflovinový (jeansový) vzhled. Může být použitý na všechny druhy výrobků.

COW CALF NAPA

Cow Calf napa je napa vyrobená z teletiny. Jedná se tedy o velmi luxusní materiál s výjimečnou hebkostí.

CHEQUER

Chequer je moderní přírodní materiál s pravidelným potiskem po celé ploše. Využíván pro peněženky a drobnější výrobky.